Wielkie wiosenne sprzątanie: Poznań, Kraków, Gdańsk i Twój dom!


Za oknem czuć już powiew wiosny. Drzewa rozwijają pąki, przebijają się przez zmarzniętą ziemię pierwsze kwiaty. Marzec jest idealnym miesiącem na zaprowadzenie wiosennych porządków. Warto przejrzeć szafy, zweryfikować co nowego potrzeba do ubrania się w nadchodzącym sezonie. Wraz z nadejściem nowej pory roku może zmobilizujesz się też do uporządkowania dokumentów? Pracy jest bardzo dużo, o czym warto pamiętać i jak zadbać o swoje otoczenie?

Prace domowe

O dom dbamy przecież na co dzień, wynosimy śmieci, wstawiamy pranie, czyścimy blaty. Są jednak prace, które wykonuje się z reguły sezonowo. Po zimie, kiedy mrozy już nie będą tak silnie doskwierać warto umyć okna i framugi. Jest to męczące i żmudne zajęcie, ale opłaci się kiedy będziesz cieszyć się promieniami słońca wpadającymi do pokoju bez oglądania zakurzonych i pomazanych szyb. 

Wiosna to też świetny moment na uporządkowanie szafek i szuflad. Warto odświeżyć wiosenną odzież, buty, a także posortować dokumenty i drobniejsze skrytki. Pozbyć się na przykład przechowywanych niepotrzebnie kart lojalnościowych, które zostały już zastąpione aplikacjami na telefon.

Prace w ogrodzie

Pogoda sama zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj ten czas na prace w ogrodzie. Grabienie liści i śmieci naleciałych podczas wichur to tylko początek działań. Wiosenne sprzątanie Poznań i wiele innych miast przeprowadza już na swoich ulicach. Kiedy teren zostanie już odpowiednio przygotowany czas na wysiew i sadzenie roślin. Po kilku tygodniach z dumą będziesz obserwować coraz piękniejsze efekty swojej pracy.

Aby podczas prac czas mijał przyjemniej poproś o pomoc rodzinę. Wiadomo, że na słowo „sprzątanie” niewielu zareaguje z entuzjazmem, ale jeśli zorganizujesz odpowiednią oprawę muzyczną, przedstawisz swoje plany jako zabawę i zapewnisz drobne przekąski to z pewnością można liczyć na większe zaangażowanie członków rodziny. A po co to wszystko? Po to, aby poczuć się dobrze i komfortowo. Aromatyczna kawa czy herbata zdecydowanie lepiej smakuje podczas relaksu w ładnym i uporządkowanym miejscu.

Sprawdź również: https://eco-blysk.pl/