Co to jest wampirzy lifting?


Wampirzy lifting to zabieg należący do szerokiej gałęzi medycyny estetycznej. Najczęściej decydują się na niego osoby, które borykają się ze zmarszczkami, przebarwieniami lub bliznami w okolicach fałd nosowo-wargowych, oczu, policzków, szyi, dekoltu, głowy, a nawet dłoni. Jednak czym charakteryzuje się ten zabieg, że otrzymał makabryczne miano wampirzego liftingu?

Wampirzy lifting w Poznaniu lub jakimkolwiek innym mieście przeprowadza się z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Płyn ten jest wstrzykiwany podskórnie, a dzięki zawartym w nim peptydom pobudza komórki budujące poszczególne warstwy ludzkiej skóry do podziału. W ten sposób jej struktura staje się mocniejsza, a wygląd znacząco się poprawia.

Co ciekawe, makabryczna nazwa ma swoje znaczenie w fakcie, iż osocze bogatopłytkowe pobierane jest z krwi pacjenta mającego zamiar wykonać wampirzy lifting. Zastosowanie koncentratu płytek pochodzącego od tej samej osoby znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków w postaci reakcji alergicznej na obcy preparat. To sprawia, że profesjonalne przeprowadzenie wampirzego liftingu w poznańskim gabinecie medycyny estetycznej jest w pełni bezpieczne dla pacjenta, jeśli lekarz w trakcie wywiadu nie znalazł żadnych przeciwwskazań.

Jeśli chodzi o wampirzy lifting Poznań* pod tym względem ma sporo do zaoferowania. Gabinety medycyny estetycznej w stolicy Wielkopolski udowadniają, że ten zabieg stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań na skuteczną poprawę wyglądu twarzy. Pacjenci zwracają uwagę, na to, że wampirzy lifting wiąże się z widocznym ujędrnieniem, zwiększonym napięciem oraz odbudową struktury skóry. Ponadto zabieg ten powoduje zniwelowanie zmarszczek, blizn (zwłaszcza potrądzikowych), a nawet spowolnienie łysienia.

Na przeprowadzenie wampirzego liftingu w Poznaniu oraz każdym innym mieście potrzeba około godziny. Najpierw lekarz przeprowadza wyczerpujący wywiad, aby ustalić, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Następnie specjalista pobiera krew od pacjenta, z odwirowanego osocza i innych składników sporządza preparat, a na koniec wstrzykuje go w odpowiednie miejsca.

*między „lifting” a „Poznań” powinien być przecinek, ale platforma uniemożliwia wstawienie go