Co to jest badanie termowizyjne domu?


Właściwie ogrzane budynki nie tylko pomagają utrzymać komfort użytkowników, ale także pomagają zapewnić energooszczędność nieruchomości. Aby sprawdzić, czy jest wylot gorącego powietrza, warto wykonać inspekcję termowizyjną. Poniżej dowiesz się, na czym polega test i co pozwala wykryć.

Czym jest badanie termowizyjne?

Testy termowizyjne umożliwiają wizualizację różnic temperatur obiektów za pomocą kolorów na obrazie z kamery. Jest to najnowocześniejsza i najdokładniejsza metoda wizualizacji lokalizacji strat ciepła (tzw. mostków termicznych), czyli lokalizacji centrów wilgoci i nieszczelności w instalacjach wodnych. Test jest całkowicie nieinwazyjny, a podczas testu wykonywane jest zdjęcie, aby zarejestrować temperaturę obiektu.

Kto zajmuje się badaniami termowizyjnymi?

Najlepiej wynająć fachowca, który zna się w tej dziedzinie. Jeśli mieszkamy na terenie Poznania to dobrym rozwiązaniem jest badanie termowizyjne Poznań. Ważne, aby specjalista wystawiał świadectwa energetyczne. Podczas takiego badanie nie liczy się tylko sprzęt, lecz również posiadać wiedzę i praktykę w tym zakresie.

Jakie są koszty takiego badania?

Cena obejmuje wykonanie badania termowizyjnego oraz opracowanie podstawowego raportu. Cena obejmuje wykonanie pomiaru termicznego na zewnątrz i wewnątrz budynku (bez limitów ilości przekazywanych termogramów). Cena zależna jest od powierzchni nieruchomości i jej typu – szacunkowe ceny:
-badanie mieszkania od 300 do 700 złotych(brutto)
-badanie domu/szeregowca/bliźniaka od 450 do 1100 złotych(brutto)

Gdzie szukać fachowców do badania termowizyjnego?

Możliwości jest wiele, na stronach internetowych(najwięcej ofert), ogłoszenia na portalach społecznościowych lub na różnego rodzaju ulotkach.

Podsumowując:
Należy pamiętać, że dobór odpowiedniej działalności gospodarczej, która zajmie się państwa zleceniem jest bardzo istotny. Trzeba zaznajomić się z ofertą, poczytać różne opinie i dopiero wtedy się zdecydować na usługę, gdyż źle wykonane badanie termowizyjne może w przyszłości pokazać swoje skutki.

Zobacz koniecznie: https://term-os.pl/